Щоб дати оцінку фільму про володаря всіх морів, треба спочатку розібратися: а хто такий Аквамен?
Справжнє імя супергероя – Артур Каррі. Він син охоронця маяка і принцеси Атлантики. Ще в дитинстві Артур почав проявляти незвичайні здібності - вміння дихати під водою, телепатично спілкуватися з морськими мешканцями, а також неймовірну силу і спритність. Батько навчив його контролювати свій творчий хист, що дозволило хлопчикові в майбутньому стати одним з найбільших героїв.
Особливістю Аквамена як персонажа коміксів і супергероя є той факт, що багато людей, як в коміксах, так і в реальному світі не приймають його, вважаючи його надздібності марними і навіть дурними, проте це не так. Насправді Аквамен - один з найсильніших супергероїв, що володіють величезною силою і могутністю. Він бореться, захищаючи обидва світи, яким він належить - людей і атлантів.
Довгий час "ДС" не наважувалась екранізувати історію Аквамена, але все-таки вони пішли на експеримент.
"Аквамен", на відміну від інших фільмів з всесвіту DC, насичений яскравими кольорами і не завжди вдалими, але жартами, ну просто як у стрічках Marvel. До того ж Артура просто неможливо не порівнювати з Тором, здається, що сценаристи і не намагаються уникнути таких асоціацій. Аквамен сильний, добродушний і злегка дурнуватий.
Сцени битв з його участю нагадують зйомки рекламних кампаній, де моделі розмахують волоссям і виразно дивляться в об'єктив камери. Судячи з усього, так і було задумано, з перших хвилин знайомства з Акваменом глядач відмовляється від серйозного сприйняття світу і охоче сміється над балаканиною Артура.
Джейсон Момоа в ролі Аквамена досить гармонійний. Грати йому особливо не доводиться, потрібно просто брати участь в битвах і атлетично виглядати в кадрі. Цього цілком достатньо для персонажа, здатного підняти підводний човен або битися з морськими чудовиськами. У парі з Мірою, у виконанні Ембер Херд, що супроводжує його весь фільм, Аквамен створює враження недалекого, але цілком надійного супергероя.
У порівнянні з Артуром правитель Орм здається розсудливим і впливовим, але не таким вже харизматичним, щоб перейти на його сторону. Однак варто визнати, що Орм цілком гідний негативний герой, чого не скажеш про пірата, ім'я якого Чорна Манта. Це звичайна людина, що отримав могутність за допомогою суперкостюму. Чесно кажучи, на тлі розборок морського світу його помста Аквамену виглядає сміховинною. Але Чорна Манта - повноправний персонаж з коміксів, який неодноразово вступав в бій з Акваменом, так що його поява у фільмі хоч і безглузда, але зрозуміла.
Від надлишку інформації стрічку рятує жартівлива подача сюжету. Все, що інші супергерої роблять з максимально серйозним виглядом, Аквамен перетворює в безглуздість. У цьому вся принадність екранізації, де навіть в саундтреку разом з інструментальними композиціями чергуються пісні Pitbull і Depeche Mode.
Ще одна причина, чому від "Аквамена" неможливо відірватися - це підводний світ. Над його створенням працювало кілька компаній, що спеціалізуються на візуальних ефектах, і результат вийшов дійсно вражаючим. Атлантида, пофарбована в зелено-блакитні і навіть рожеві відтінки, приховує в собі окрему цивілізацію, в яку хочеться зануритися в 3D-окулярах.
Комментарии
Отправить комментарий